Výzva pre deti Výtvarného odboru

Milí žiaci výtvarného odboru,

     nový koronavírus nám prekazil vyučovanie, možno sa ešte dlhú dobu neuvidíme, preto my – pani učiteľky, by sme sa vám chceli prihovárať aspoň dištančnou formou:

     Každý pondelok vám budeme posielať mailom prezentácie o umení, kde sa dozviete všeličo nové, či zaujímavé a inšpiratívne pre vás,  aj s úlohami, tipmi, ktoré si môžete na základe prezentácií vyskúšať.

Budeme veľmi radi, keď nám /mailom pani učiteľkám/ budete posielať  fotografie vašich prác, ktoré by sme radi, s vaším dovolením, uverejňovali na fb stránku našej ZUŠ.

Toto vyučovanie je čisto dobrovoľné, nakoľko máte možno veľa práce s úlohami zo základnej, či strednej školy.

Výzva k absolventom!!!

      Počas školského roka ste pracovali na svojich absolventských prácach, v ktorých ste väčšinou rozvíjali nejakú jednu tému. Doma by ste v tom mohli pokračovať.

Skúste porozmýšľať, ako by ste chceli nadviazať na školské práce – akou podtémou a akou technikou. Skontaktujte sa s vašimi pani učiteľkami prostredníctvom mailu, či sms.

Tešíme sa na Vás – p. učiteľky Jana Mikulášková, Gabriela Vávrová, Žaneta Klimentová, Hana Jašová /vytvarka@zusholic.sk/

 

Výzva pre týždeň 15.6.2020 – 19.6.2020

Milí výtvarníci,

aj napriek obnoveniu vyučovania na výtvarnom odbore vám posielame prezentáciu na tému Kôň vo výtvarnom umení. Tí, ktorí neprichádzate na vyučovanie ku svojim pani učiteľkám, môžete si tvoriť aj z pohodlia domova . Samozrejme svoje práce môžu posielať všetci žiaci

 kone

Vaše pani učiteľky :o)

Výzva pre týždeň 8.6.2020 – 12.6.2020

Milé deti a rodičia,

naša nová prezentácia je venovaná obyčajnému kameňu. Mala by nás naučiť, že sme často obklopení zaujímavými a krásnymi vecami, ktoré si nevšímame, pretože sa nám zdajú všedné.

A ukázať nám, ako jednoducho s nimi môžeme tvoriť a rozvíjať naše umeleckú citlivosť.

O kameni

My,  pani učiteľky,  sa budeme tešiť každej vašej odozve.

Výzva pre týždeň 1.6.2020 – 5.6.2020

Prajeme pekný deň,
máme tu ďalší nový týždeň s novou prezentáciou s názvom UPCYKLACIA. Prajeme Vám príjemnú prácu s materiálomokolo Vás… :o)

UPCYKLACIA

Vaše pani učiteľky.

 

 

 

Výzva pre týždeň 25.5.2020 – 29.5.2020

Milí výtvarníci, milí rodičia,

prichádza nový týždeň a s ním aj ďalšia prezentácia, ktorú sme pre Vás pripravili. Je trochu iná, ako tie predchádzajúce, pretože nebudete k jej realizácii potrebovať farby, farbičky, nožnice ani nič podobné.

Nachystajte fotoaparáty alebo len mobilné aparáty a pustite sa do fotenia. Tento týždeň je venovaný FOTOGRAFII.

fotografia

Prajeme Vám veľa krásnych inšpirácií k tvorbe zaujímavých fotografií.

Vaše Pani učiteľkyŽmurkajúci

———————————————————————————–

Výzva pre týždeň 18.5.2020 – 22.5.2020

Milí výtvarníci, milí rodičia

 v novej prezentácii sa môžete bližšie oboznámiť s umeleckým smerom kubizmus, ako vznikal, kto bol jeho zakladateľ,  aké sú jeho typické znaky a ktorí maliari maľovali týmto štýlom.

kubizmus

Nájdete tu isto aj veľa impulzov k tvorivým hrám s touto témou. Želáme vám veľa poznávania a inšpirácií. Vaše pani učiteľky.

————————————————————–

Výzva pre týždeň 11.5.2020 – 15.5.2020

Prajeme pekný deň,
máme tu ďalší nový týždeň s novou prezentáciu o ilustrácii. Dozviete sa
v nej : -kto je ilustrátor? – čo je ilustrácia ?…a nájdete tam aj
niekoľko inšpirácii ako vytvoriť peknú ilustráciu – dielo 🙂

ilustratori-detskych-knih

Tešíme sa na Vaše pekné ilustrácie
Majte sa pekne

——————————

Výzva pre týždeň 4.5.2020 – 8.5.2020

 

Milí žiaci, v siedmej prezentácii sa dozviete aký rozdiel je medzi portrétom a autoportrétom a skúsiť si namaľovať svoj vlastný autoportrét. Veríme, že sa Vám prezentácia bude páčiť a vytvoríte krásne portréty. Vaše pani učiteľky

portret-vs.-autoportret

 ———————————————-

Výzva pre týždeň 27.4. – 1.5.2020

Milí naši žiaci a rodičia,

v šiestej prezentácii sa dozviete čo je asambláž a môžete si vyskúšať túto techniku a vytvoriť jednu originálnu prácu. Dúfam, že táto prezentácia Vás zaujme tak, ako nás príprava nej. Tešíme sa na veľa zaujímavých prác od Vás našich žiakov.Vaše pani učiteľky :o)

Asambláž

 

——————————————————

 

Výzva pre týždeň 20.4. – 24.4.2020

impresia – dojem,  maľba v plenériClaude Monet ,  svetlo,  škvrnový rukopis

Milí naši žiaci a rodičia,

v piatej prezentácii sa môžete dozvedieť, čo je impresionizmus a objaviť tak, ako vznikalo prvé moderné umenie. Spoznať námety, farby, rukopis a spôsob tvorby, aký používali impresionisti. Inšpirovať sa týmito svetoznámymi maliarmi a skúsiť aj vlastnú impresionistickú maľbu.

Impresionizmus

 

————————————————–

Výzva pre týždeň 14.4. – 17.4.2020

Milí rodičia deti,

v tejto prezentácii sa dozviete, čím sa zaoberali Egypťania , akých bohov uctievali a ako vzniklo umenie v Egypte od architektúry až po hieroglyfy. Dúfam, že aj táto prezentácia Vás bude inšpirovať k novým nádherným obrázkom… Už teraz sa na všetky veľmi tešíme.

Egypt.umenie_JA

————————————————–

Výzva pre týždeň 6.4. – 10.4.2020

Milí rodičia a deti,

prešiel nám ďalší týždeň a my sme pre Vás pripravili nové inšpirácie a námety k výtvarnej tvorbe. Poslali ste nám veľa krásnych obrázkov, rôznych výrobkov a dokonca aj niečo málo z keramickej tvorby. Naozaj nás teší, že aj takto na diaľku vieme spolupracovať a tvoriť krásne diela. Chceli by sme Vás teda poprosiť, aby ste nám naďalej posielali tvorbu vašich detí.
Tento týždeň sme si pre Vás pripravili tému o ILÚZII a umelecký smer OP-ART, ktoré spolu súvisia. Čaká vás niekoľko zaujímavých videí, obrázkov a inšpirácií, ktoré vám pomôžu vytvoriť si svoj optický klam …

Prosím rozkliknite:

Ilúzia-a-Op-art

Prajeme veľa tvorivosti a tešíme sa na vaše práce

———————————————————————————–

Výzva pre týždeň 30.3.- 3.4.2020

Milí rodičia a deti,

Viete čo sú štyri elementy? Možno niečo tušíte, ale keď sa chcete dozvedieť viac, pozorne si pozrite túto prezentáciu a nechajte sa vtiahnuť do sveta fantázie.­

Štyri elemety – Štyri elementy

Tak ako minulý týždeň a tento sa k Vám prihovárame formou prezentácie, ktorá Vás má inšpirovať k výtvarnej tvorbe . Veľmi nás teší každý Váš pozdrav vo forme Vašich prác a tešíme sa s každej jednej.

Nezabúdajte na to, čo ste sa učili na výtvarke a preneste to Vašej tvorby :o)

Prajeme veľa inšpirácie, tvorivosti a kreativitity a tešíme sa na veľa krásnych prác.

 

 ————————————————————————————

Výzva pre týždeň 23.3. – 27.3.2020

Milí rodičia a deti,

viete ako sa rodilo UMENIE? Ktoré jaskyne ukrývajú praveké maľby zvierat a lovcov? Odkiaľ získavali pravekí maliari farby? Čo je to dolmen?

Na tieto a ďalšie zvedavé otázky nájdete odpovede v nasledujúcej prezentácii.

/prosím kliknite na slovo Pravek/

 Praveké umenie –  Pravek

Dúfame, že sa Vám prezentácia bude páčiť a bude Vás inšpirovať k nádherným obrázkom… Tešíme sa na všetky vaše dielka, ktoré nám pošlete,  či už budú malé alebo veľké… :o)

Vaše pani učiteľky :o)