Vianočná výstava 2022

———————————————————————————————

Záverečná výstava šk. roku 2021/2022

————————————————————————–

Dňa 2.6.2022 sa žiaci z klavírneho oddelenia triedy p. uč. Meteličkovej, Uhrincovej a Nižňanskej zúčastnili súťaže Klavírna Senica 2022. Priniesli nám nádherné umiestnenia: 3 zlaté pásma, 1 strieborné a 1 bronzovej pásmo. Žiakom a pedagógom srdečne gratuľujeme, že takto krásne reprezentovali našu školu a prajeme veľa síl a úspechov ďalšej práci…
————————————————————————————————
Dňa 14.5.2022 sa naše deti z tanečného oddelenia zúčastnili súťaže Beatforum Gbely 2022. Ďakujeme Vám všetkým, že ste nás krásne reprezentovali a načerpali nové skúsenosti do budúcna. Poďakovanie patrí aj p. uč. Winklerovej.
Choreografia – Harry Potter – 3. miesto.
————————————————————————————-

Dňa 10. mája 2022 sa žiaci speváckeho oddelenia našej ZUŠ zúčastnili okresného kola súťaže Slávik Slovenska, ktoré sa konalo v koncertnej sieni ZUŠ Skalica. V prvej kategórii reprezentoval našu školu Timon Ondrejka, druhú kategóriu obohatili svojím spevom Ivana Dolinská a Claudia Valachovičová, v najstaršej kategórii si zaspievali Daniela Gombárová a Veronika Svobodová. Všetkých súťažiacich pripravila pani učiteľka Henrieta Palkovičová, DiS. art. a na akordeóne ich doprevádzal pán riaditeľ Peter Kovárik DiS. art. Dievčatá sa predviedli v krojoch, ktoré nám pripravila a zapožičala pani  Naďa Vachová – vedúca folklórneho súboru Valša. Aj touto cestou jej za to srdečne ďakujeme.

 

 

Malé momentky z výchovného koncertu pre deti z materských škôl v Holíči dňa 10.5.2022

 

Vystúpenie v rámci odovzdávania dotácií mesta Holíč organizáciám pôsobiacim v Holíči dňa 26.4.2022

 

 

Vystúpenie v rámci tradičného oceňovania najlepších športovcov mesta Holíč za minulý rok  dňa 17.3.2022

 

 

Novoročná výstava 2022

 

Výstava výtvarného odboru v priestoroch ľavého depozitu Holíčského zámku

 1. júna – 30. júna 2020  

——————————————————————

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v priestoroch ZUŠ Holíč  v budove “fajansy”

6.12.2019

Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v priestoroch ZUŠ  Holíč 31.5.2019 – 23.jún 2019

 

Tak ako každý rok, aj tento sa p. uč Exnerová zúčastnila so svojimi deťmi Tanečnej súťaže vo Viničnom v Senci. Svoj tanečný maratón zvládli na jedničku a domov si priniesli krásne ocenenia:
1.miesto Evolution hiphop dospeli
1.miesto Noc v galerii showdance juniori
2.miesto scenika mládež Romeo a Julia
2.miesto showdance deti Priserky s.r.o
2.miesto Koralina show dance mládež

Všetkým gratulujeme a prajeme veľa ďalších tanečných úspechov.

 

Dňa 16.5.2019 sa V Hlohovci konala celoslovenská spevácka súťaž s názvom Popové hlasy 2019.  Našu školu reprezentovali žiačky Patrícia Polláková, Sandra Sára Sejnová a Kristína Hrazdilová. V súťažnej kategórii Duetá obsadili krásne popredné miesta:

Polláková a S. Sejnová – 3. miesto,  K. Hrazdilová s hosťujúcou Nellou Horečnou získali 1. miesto. Gratulujeme.

 

Deti z tanečnej triedy p, uč. Exnerovej – skupina Jump of street sa zúčastnili tanečnej súťaže Beatforum Gbely dňa 27.4.2019 s tromi choreografiami a získali 5 pohárov a viacero ocenení.
 
1.miesto -Ratatouille – show dance deti 1
2. miesto – 4 elementy – open mládež
3. miesto- Hľadá sa Nemo – show dance deti 2
+ cena prednostky za choreografiu 4 elementy a cenu za kostýmy choreografie Hľadá sa Nemo.
Ďakujeme všetkým deťom za účasť, rodičom za podporu. Ste super a držíme Vám palce na ďalších súťažiach a iných akciách.
                                                                suťaž Beatforum

—————————————————————–

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči  1.4.2019 – 29.4.2019

 

Súťaž Borákova Prievidza 28.3. 2019

Žiak Tomáš Hýlek z triedy p. uč. Stanislava Dávida získal vo svojej kategórii strieborné a bronzové pásmo. Gratulujeme

Vianočný hudobný koncert 13.12.2018

 

IMG_3558 IMG_3551 IMG_3544 IMG_3537 IMG_3536 IMG_3527 IMG_3518 IMG_3517 IMG_3511 IMG_3506 IMG_3501 IMG_3489 IMG_3590

 Mikulášska besiedka 6.12.2018 o 17tej v v priestoroch ZUŠ Holíč  v budove “fajansy”

 

 

 

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v priestoroch ZUŠ Holíč  v budove “fajansy”

30.11.2018

Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v ľavom depozite zámku v Holíči 1.júna 2018 – 21.jún 2018

 

—————————————-

V mesiaci máj sa deti tanečného oddelenia z triedy p. uč. Exnerovej zúčastnili dvoch súťaži – a to Beatforum v Gbeloch konaná 5.5.2018 a súťaž Senecká dúha vo Viničnom pri Senci dňa 19.5.2018.  Tak ako každý rok aj tento rok sa žiaci umiestnili so svojimi choreografiami na popredných miestach a vybojovali si krásne ceny:

  1. miesto – Facebook v kat. OPEN mládež – súťaž Gbely
  2. miesto – Madagascar – kat. show dance deti – súťaž Gbely

 

Súťaž – Senecká dúha 2018

1.miesto – Harry Potter – kat. OPEN – mládež

2.miesto – Ples upírov –kat. show dance – mládež

2.miesto – Facebook –  v kat. OPEN – mládež

2.miesto – Vyhnanie z raja – kat. scénický tanec – mládež

3.miesto – Alenka za zrkadlom – kat. show dance – junior

3.miesto – TKO – kat. HIP HOP – mládež

 

Gratulujeme skupine Jump of street, že opäť v  obrovskej konkurencii zažiarila a priniesla ďalšie krásne ocenenia :o)

  

————————————————-

Dňa 17.5. 2018, sa ZUŠ Holíč už po 5 krát zúčastnila veľmi obľúbenej pop-speváckej súťaže “Senecká dúha”, Dance Arena Senec. Mala možnosť si vypočuť množstvo zaujímavo zaspievaných piesní, našich i zahraničných interpretov. Nakoľko účasť, od malých žiakov až po skoro dospelých študentov bola naozaj veľká, i čo sa týka vysokej úrovne samotnej súťaže. Kristína Hrazdilová a Tamara Bízeková z triedy p. uč. Ľubomíry Pechovej, si odniesli v tejto silnej konkurencii, krásne ocenenia. V 4.kategórii K.Hrazdilová 2.miesto a T.Bízeková 5.miesto. Zaspievali veľmi pekne, s citom a hudobnou presnosťou. Obom dievčatám gratulujeme a do budúcnosti prajeme ešte veľa úspechov.

senecká dúha - spev

——————————————-

Slovenské ľudové rozprávky a piesne sú súčasťou národného pokladu Slovenska. Krásne slovenské ľudové piesne zneli 16. mája tohto roku koncertnou sálou ZUŠ v Skalici. Speváčky našej ZUŠky tu nemohli chýbať, pretože – ako každý rok –  sa zúčastnili okresného kola speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2018. Porota ocenila za  interpretáciu ľudových piesní ALICU GLOGOVSKÚ, ktorá získala 3. miesto v III. kategórii a NATÁLIU SKALOVÚ, ktorá získala 1. miesto v III. kategórii. Natálka predviedla svoje umenie aj 25. mája 2018 v Trnave na krajskom kole tejto súťaže, kde sa umiestnila na krásnom bronzovom mieste. Srdečne gratulujeme.

Slávik Slovenska 2018slavik Trnava 25.5.2018

——————————————————–

Dňa 29.4.2018 sa v kultúrnom dome v Priepasnom konal 5. ročník umeleckej súťaže deti a mládeže Myjavského seniorátu ECAV na Slovensku : “Dávidova harfa”. Súťažilo sa v 3 kategóriách:

1. sólový spev

2. prednes kresťanskej poézie a prózy

3. hra na hudobnom nástroji

Žiačka ZUŠ Holíč Natália Václavíková, ako jediná zástupkyňa ECAV v Holíči obsadila zlaté pásmo  v III. kategórii v hre na klavíri. Predstavila sa tam skladbami Ilony Jurníčkovej: Sen šípkovej Ruženky a Snenie. Skladby s ňou nacvičila jej p. uč. Denisa Meteličková, Dis. art. Je to ďalší skvelý úspech v priebehu 2 dní. Gratulujeme.

——————————————

Žiaci klavírneho odboru  sa dňa 27.4.2018 zúčastnili súťaže v štvroručnej hre na klavíri: Klavírna Senica 2018. Pod vedením p. uč. Meteličkovej, Dis. art. si zmerali sily v dvoch kategóriách 6 učinkujúcich v 3 pároch. Súťaž bola jednokolová a deti z našej školy podali neuveriteľne krásne a profesionálne výkony.

V I. kategórii sa predstavili M. Kwašnievský a T. Náter, ďalej v I. kat. A. Pulmanová a M. Hollá. Oba páry získali za svoj výkon strieborné pásma.

V II. kat. hrali N. Václavíková a S. Suchovský, ktorí za svoj výkon vyhrali zlaté pásmo.

V závere hodnotenia si tento pár ako jediný z celej súťaže vyslúžil ešte Cenu poroty za umelecké prevedenie skladby Trepak od P.I. Čajkovského. Celkovo tak deti pobrali 4 krásne ocenenia.

Týmto sa ZUŠ Holíč zapísala do povedomia umeleckých škôl v našom regióne a naozaj sa nemá za čo hanbiť. Poďakovanie patrí p. uč. Denise Meteličkovej, Dis. art. za profesionálny prístup a neúnavne vedenie detí a taktiež vedeniu ZUŠ Holíč a rodičom detí.

 

                                                                                                       ———————————————

 

Dňa 5. apríla 2018 sa konala v Žarnovici medzinárodná súťaž hudobných skupín populárnej hudby základných umeleckých škôl – Žarnovické pódium 2018.

Hudobná skupina D´bend zo základnej umeleckej školy v Holíči sa na tejto súťaži zúčastnila po druhý raz. V roku 2016 to bolo prvý raz nielen v Žarnovici ale vôbec na súťaži. Už vtedy si získala rešpekt svojím netradičným, komorným zoskupením nástrojov ako je cajon, ukulele, akordeón i viachlasným vokálnym prejavom a hlasom Moniky Dávidekovej, ktorý pohladí skoro každú hudobnú dušu.

Tento krát sa prezentovali piesňami Bříza Anety Langerovej a Skúšame sa nájsť skupiny Peter Bič Project. Ich čarovné vystúpenie ocenili nielen búrlivým potleskom diváci v sále ale hlavne porota, ktorá hudobnej skupine D´bend udelila tento krát výnimočnú cenu a to:

Hlavnú cenu celej súťaže  pre obe kategórie.

Táto cena znamená jeden nahrávací deň, mixáž, mástering a promo fotenie v zvolenskom štúdiu – Môlča records. Ako bonus a zlatú čerešničku na torte získala ďalšiu skvelú cenu speváčka kapely Monika Dávideková- cenu za najlepší vokálny prejav a odniesla si nový mikrofón pre svoje ďalšie spevácke aktivity.

Hudobnú skupinu vedie od jej vzniku v roku 2014 riaditeľ ZUŠ v Holíči, pán Peter Kovárik. Toto sú členovia hudobnej skupiny D´bend:

 

Spev, vokál, flauty, perkusie – Monika Dávideková

Vokál, keyboard, akordeón – Danka Jakúbková

Vokál, gitary, ukulele – Jakub Kukliš

Basová gitara, el. gitara  – Samuel Šebesta

Cajon, beatbox  – Michal Nejedlík

 

Ďakujeme  hudobnej skupine D´bend za skvelú reprezentáciu školy i mesta Holíč nielen na tejto súťaži ale na krásnych vystúpeniach v Holíči v okolí, ktoré presahuje v poslednom čase i regionálny rozmer.

 

Žarnovica 18 kombi

—————————

 

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 4.4.2018 – 3.5.2018

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru v mestskej galérii v budove “fajansy”

1.decembra 2017

 

 Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v ľavom depozite zámku v Holíči 2.júna 2017 – 22.jún 2017

 Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 28. 03. 2017 – 24.04. 2017

 

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v mestskej galérii v budove “fajansy”

2. decembra 2016

 

 


 

Žiaci ZUŠ Holíč sa pravidelne zúčastňujú na rôznych súťažiach. Nebolo tomu inak ani tento rok a naši speváci reprezentovali školu na súťaži SLÁVIK SLOVENSKA 2016. 11. mája sa konalo okresné kolo v Skalici a naši žiaci boli úspešní: v II. kategórii sa na 3. mieste umiestnila Lucia Ondrušová a víťazkou tejto kategórie sa stala Natália Skalová. Natálka teda postúpila na krajské kolo do Trnavy. V III. kategórii 3. miesto obsadil jediný chlapec Jakub Kukliš a prvé miesto, a teda tiež postup na krajské kolo získala Veronika Stieranková. Natálka aj Veronika sa nedali zahanbiť ani v Trnave 31. mája – Veronika sa umiestnila na krásnom 2. mieste a Natálka obsadila 1. miesto s postupom na celoslovenské kolo. Dňa 24.6.2016 v Topoľčanoch Natálka Skalová vybojovala, lepšie povedané vyspievala strieborného slávika. Je to historicky prvé umiestnenie v národnom kole súťaže Slávik Slovenska pre našu ZUŠku. Natálke želáme veľa ďalších úspechov.

 skalova

 


 

– Kristína Hrázdilová – “Muzikálová hviezda” 

– Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru v budove “fajansy”

– Mikulášska besiedka  3.12.2014

– Záverečná výstava výtvarného odboru

 

 

Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v ľavom depozite zámku v Holíči 2. máj 2016 – 20.jún 2016

 

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 22. 03. 2016 – 18.04. 2016

Vianočná vernisáž 2015

 

Oslava 50. výročia ZUŠ 2015

 

Collage13

Collage 12

Collage12

Collage14

 

 

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 17. 03. 2015 – 13.04. 2015

Collage

 

Vernisáž výstavy 2014

Collage11

Vianočné dni 2014 

Collage6

Collage7

Vianočná výstava 2014 

Collage4

Vianočný koncert 2014 

Collage

Collage2

Collage3

Vianočný koncert – tanečníci 2014

10

Collage8

Collage9

Vianočný koncert

11. decembra 2013

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v mestskej galérii v budove “fajansy”

6. decembra 2013

Výtvarný odbor ZUŠ v Holíči získal na jednej z najväčších súťaží na svete –

Medzinárodnej detskej výtvarnej výstave Lidice 2013  najvyššie ocenenie – cenu poroty pre zahraničnú školu. Podarilo sa nám uspieť vo veľkej konkurencii, keďže porota v 2 kolách vyberala z 24 593 výtvarných prác zo 68 krajín. V tomto ročníku pracovali deti od 4 do 16 rokov na tému „ Tradície a dedičstvo ľudí mojej krajiny“.

Štyria naši medailisti – Dominika Langerová /11 rokov/, Petra Marčišovská /8
rokov/, Sára Mrázová /9 rokov/a Martin Straka /8 rokov/ sa s pani učiteľkami Janou
Mikuláškovou a Gabrielou Vávrovou zúčastnili slávnostného odovzdávania cien
v Lidickej galérii 29. a 30. mája 2013.

Našej škole bola udelená aj medaila za kolekciu grafiky žiakom:

Adriána Čavojská, Lucia Hýlková, Natália Kamenistá, Veronika Kudláčová, Monika
Malíková, Zuzana Palkovičová, Karolína Pukančíková, Karolína Rajčáková, Michal
Sidorčuk, Sofia Tokošová, Petra Trubirohová a Klára Vaňková .

Všetkým našim žiakom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.