Stalo sa … fotogaléria

Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v priestoroch ZUŠ  Holíč 31.5.2019 – 23.jún 2019

 

Tak ako každý rok, aj tento sa p. uč Exnerová zúčastnila so svojimi deťmi Tanečnej súťaže vo Viničnom v Senci. Svoj tanečný maratón zvládli na jedničku a domov si priniesli krásne ocenenia:
1.miesto Evolution hiphop dospeli
1.miesto Noc v galerii showdance juniori
2.miesto scenika mládež Romeo a Julia
2.miesto showdance deti Priserky s.r.o
2.miesto Koralina show dance mládež

Všetkým gratulujeme a prajeme veľa ďalších tanečných úspechov.

 

Dňa 16.5.2019 sa V Hlohovci konala celoslovenská spevácka súťaž s názvom Popové hlasy 2019.  Našu školu reprezentovali žiačky Patrícia Polláková, Sandra Sára Sejnová a Kristína Hrazdilová. V súťažnej kategórii Duetá obsadili krásne popredné miesta:

Polláková a S. Sejnová – 3. miesto,  K. Hrazdilová s hosťujúcou Nellou Horečnou získali 1. miesto. Gratulujeme.

 

Deti z tanečnej triedy p, uč. Exnerovej – skupina Jump of street sa zúčastnili tanečnej súťaže Beatforum Gbely dňa 27.4.2019 s tromi choreografiami a získali 5 pohárov a viacero ocenení.
 
1.miesto -Ratatouille – show dance deti 1
2. miesto – 4 elementy – open mládež
3. miesto- Hľadá sa Nemo – show dance deti 2
+ cena prednostky za choreografiu 4 elementy a cenu za kostýmy choreografie Hľadá sa Nemo.
Ďakujeme všetkým deťom za účasť, rodičom za podporu. Ste super a držíme Vám palce na ďalších súťažiach a iných akciách.
                                                                suťaž Beatforum

—————————————————————–

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči  1.4.2019 – 29.4.2019

 

Súťaž Borákova Prievidza 28.3. 2019

Žiak Tomáš Hýlek z triedy p. uč. Stanislava Dávida získal vo svojej kategórii strieborné a bronzové pásmo. Gratulujeme

Vianočný hudobný koncert 13.12.2018

 

IMG_3558 IMG_3551 IMG_3544 IMG_3537 IMG_3536 IMG_3527 IMG_3518 IMG_3517 IMG_3511 IMG_3506 IMG_3501 IMG_3489 IMG_3590

 Mikulášska besiedka 6.12.2018 o 17tej v v priestoroch ZUŠ Holíč  v budove “fajansy”

 

 

 

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v priestoroch ZUŠ Holíč  v budove “fajansy”

30.11.2018

Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v ľavom depozite zámku v Holíči 1.júna 2018 – 21.jún 2018

 

—————————————-

V mesiaci máj sa deti tanečného oddelenia z triedy p. uč. Exnerovej zúčastnili dvoch súťaži – a to Beatforum v Gbeloch konaná 5.5.2018 a súťaž Senecká dúha vo Viničnom pri Senci dňa 19.5.2018.  Tak ako každý rok aj tento rok sa žiaci umiestnili so svojimi choreografiami na popredných miestach a vybojovali si krásne ceny:

  1. miesto – Facebook v kat. OPEN mládež – súťaž Gbely
  2. miesto – Madagascar – kat. show dance deti – súťaž Gbely

 

Súťaž – Senecká dúha 2018

1.miesto – Harry Potter – kat. OPEN – mládež

2.miesto – Ples upírov –kat. show dance – mládež

2.miesto – Facebook –  v kat. OPEN – mládež

2.miesto – Vyhnanie z raja – kat. scénický tanec – mládež

3.miesto – Alenka za zrkadlom – kat. show dance – junior

3.miesto – TKO – kat. HIP HOP – mládež

 

Gratulujeme skupine Jump of street, že opäť v  obrovskej konkurencii zažiarila a priniesla ďalšie krásne ocenenia :o)

  

————————————————-

Dňa 17.5. 2018, sa ZUŠ Holíč už po 5 krát zúčastnila veľmi obľúbenej pop-speváckej súťaže “Senecká dúha”, Dance Arena Senec. Mala možnosť si vypočuť množstvo zaujímavo zaspievaných piesní, našich i zahraničných interpretov. Nakoľko účasť, od malých žiakov až po skoro dospelých študentov bola naozaj veľká, i čo sa týka vysokej úrovne samotnej súťaže. Kristína Hrazdilová a Tamara Bízeková z triedy p. uč. Ľubomíry Pechovej, si odniesli v tejto silnej konkurencii, krásne ocenenia. V 4.kategórii K.Hrazdilová 2.miesto a T.Bízeková 5.miesto. Zaspievali veľmi pekne, s citom a hudobnou presnosťou. Obom dievčatám gratulujeme a do budúcnosti prajeme ešte veľa úspechov.

senecká dúha - spev

——————————————-

Slovenské ľudové rozprávky a piesne sú súčasťou národného pokladu Slovenska. Krásne slovenské ľudové piesne zneli 16. mája tohto roku koncertnou sálou ZUŠ v Skalici. Speváčky našej ZUŠky tu nemohli chýbať, pretože – ako každý rok –  sa zúčastnili okresného kola speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA 2018. Porota ocenila za  interpretáciu ľudových piesní ALICU GLOGOVSKÚ, ktorá získala 3. miesto v III. kategórii a NATÁLIU SKALOVÚ, ktorá získala 1. miesto v III. kategórii. Natálka predviedla svoje umenie aj 25. mája 2018 v Trnave na krajskom kole tejto súťaže, kde sa umiestnila na krásnom bronzovom mieste. Srdečne gratulujeme.

Slávik Slovenska 2018slavik Trnava 25.5.2018

——————————————————–

Dňa 29.4.2018 sa v kultúrnom dome v Priepasnom konal 5. ročník umeleckej súťaže deti a mládeže Myjavského seniorátu ECAV na Slovensku : “Dávidova harfa”. Súťažilo sa v 3 kategóriách:

1. sólový spev

2. prednes kresťanskej poézie a prózy

3. hra na hudobnom nástroji

Žiačka ZUŠ Holíč Natália Václavíková, ako jediná zástupkyňa ECAV v Holíči obsadila zlaté pásmo  v III. kategórii v hre na klavíri. Predstavila sa tam skladbami Ilony Jurníčkovej: Sen šípkovej Ruženky a Snenie. Skladby s ňou nacvičila jej p. uč. Denisa Meteličková, Dis. art. Je to ďalší skvelý úspech v priebehu 2 dní. Gratulujeme.

——————————————

Žiaci klavírneho odboru  sa dňa 27.4.2018 zúčastnili súťaže v štvroručnej hre na klavíri: Klavírna Senica 2018. Pod vedením p. uč. Meteličkovej, Dis. art. si zmerali sily v dvoch kategóriách 6 učinkujúcich v 3 pároch. Súťaž bola jednokolová a deti z našej školy podali neuveriteľne krásne a profesionálne výkony.

V I. kategórii sa predstavili M. Kwašnievský a T. Náter, ďalej v I. kat. A. Pulmanová a M. Hollá. Oba páry získali za svoj výkon strieborné pásma.

V II. kat. hrali N. Václavíková a S. Suchovský, ktorí za svoj výkon vyhrali zlaté pásmo.

V závere hodnotenia si tento pár ako jediný z celej súťaže vyslúžil ešte Cenu poroty za umelecké prevedenie skladby Trepak od P.I. Čajkovského. Celkovo tak deti pobrali 4 krásne ocenenia.

Týmto sa ZUŠ Holíč zapísala do povedomia umeleckých škôl v našom regióne a naozaj sa nemá za čo hanbiť. Poďakovanie patrí p. uč. Denise Meteličkovej, Dis. art. za profesionálny prístup a neúnavne vedenie detí a taktiež vedeniu ZUŠ Holíč a rodičom detí.

 

                                                                                                       ———————————————

 

Dňa 5. apríla 2018 sa konala v Žarnovici medzinárodná súťaž hudobných skupín populárnej hudby základných umeleckých škôl – Žarnovické pódium 2018.

Hudobná skupina D´bend zo základnej umeleckej školy v Holíči sa na tejto súťaži zúčastnila po druhý raz. V roku 2016 to bolo prvý raz nielen v Žarnovici ale vôbec na súťaži. Už vtedy si získala rešpekt svojím netradičným, komorným zoskupením nástrojov ako je cajon, ukulele, akordeón i viachlasným vokálnym prejavom a hlasom Moniky Dávidekovej, ktorý pohladí skoro každú hudobnú dušu.

Tento krát sa prezentovali piesňami Bříza Anety Langerovej a Skúšame sa nájsť skupiny Peter Bič Project. Ich čarovné vystúpenie ocenili nielen búrlivým potleskom diváci v sále ale hlavne porota, ktorá hudobnej skupine D´bend udelila tento krát výnimočnú cenu a to:

Hlavnú cenu celej súťaže  pre obe kategórie.

Táto cena znamená jeden nahrávací deň, mixáž, mástering a promo fotenie v zvolenskom štúdiu – Môlča records. Ako bonus a zlatú čerešničku na torte získala ďalšiu skvelú cenu speváčka kapely Monika Dávideková- cenu za najlepší vokálny prejav a odniesla si nový mikrofón pre svoje ďalšie spevácke aktivity.

Hudobnú skupinu vedie od jej vzniku v roku 2014 riaditeľ ZUŠ v Holíči, pán Peter Kovárik. Toto sú členovia hudobnej skupiny D´bend:

 

Spev, vokál, flauty, perkusie – Monika Dávideková

Vokál, keyboard, akordeón – Danka Jakúbková

Vokál, gitary, ukulele – Jakub Kukliš

Basová gitara, el. gitara  – Samuel Šebesta

Cajon, beatbox  – Michal Nejedlík

 

Ďakujeme  hudobnej skupine D´bend za skvelú reprezentáciu školy i mesta Holíč nielen na tejto súťaži ale na krásnych vystúpeniach v Holíči v okolí, ktoré presahuje v poslednom čase i regionálny rozmer.

 

Žarnovica 18 kombi

—————————

 

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 4.4.2018 – 3.5.2018

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru v mestskej galérii v budove “fajansy”

1.decembra 2017

 

 Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v ľavom depozite zámku v Holíči 2.júna 2017 – 22.jún 2017

 Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 28. 03. 2017 – 24.04. 2017

 

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v mestskej galérii v budove “fajansy”

2. decembra 2016

 

 


 

Žiaci ZUŠ Holíč sa pravidelne zúčastňujú na rôznych súťažiach. Nebolo tomu inak ani tento rok a naši speváci reprezentovali školu na súťaži SLÁVIK SLOVENSKA 2016. 11. mája sa konalo okresné kolo v Skalici a naši žiaci boli úspešní: v II. kategórii sa na 3. mieste umiestnila Lucia Ondrušová a víťazkou tejto kategórie sa stala Natália Skalová. Natálka teda postúpila na krajské kolo do Trnavy. V III. kategórii 3. miesto obsadil jediný chlapec Jakub Kukliš a prvé miesto, a teda tiež postup na krajské kolo získala Veronika Stieranková. Natálka aj Veronika sa nedali zahanbiť ani v Trnave 31. mája – Veronika sa umiestnila na krásnom 2. mieste a Natálka obsadila 1. miesto s postupom na celoslovenské kolo. Dňa 24.6.2016 v Topoľčanoch Natálka Skalová vybojovala, lepšie povedané vyspievala strieborného slávika. Je to historicky prvé umiestnenie v národnom kole súťaže Slávik Slovenska pre našu ZUŠku. Natálke želáme veľa ďalších úspechov.

 skalova

 


 

Kristína Hrázdilová – “Muzikálová hviezda” 

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru v budove “fajansy”

Mikulášska besiedka  3.12.2014

Záverečná výstava výtvarného odboru

 

 

Záverečná výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ v ľavom depozite zámku v Holíči 2. máj 2016 – 20.jún 2016

 

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 22. 03. 2016 – 18.04. 2016

Vianočná vernisáž 2015

 

Oslava 50. výročia ZUŠ 2015

 

Collage13

Collage 12

Collage12

Collage14

 

 

Výstava prác detí výtvarného odboru v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči 17. 03. 2015 – 13.04. 2015

Collage

 

Vernisáž výstavy 2014

Collage11

Vianočné dni 2014 

Collage6

Collage7

Vianočná výstava 2014 

Collage4

Vianočný koncert 2014 

Collage

Collage2

Collage3

Vianočný koncert – tanečníci 2014

10

Collage8

Collage9

Vianočný koncert

11. decembra 2013

Vernisáž vianočnej výstavy výtvarného odboru

v mestskej galérii v budove “fajansy”

6. decembra 2013

Výtvarný odbor ZUŠ v Holíči získal na jednej z najväčších súťaží na svete –

Medzinárodnej detskej výtvarnej výstave Lidice 2013  najvyššie ocenenie – cenu poroty pre zahraničnú školu. Podarilo sa nám uspieť vo veľkej konkurencii, keďže porota v 2 kolách vyberala z 24 593 výtvarných prác zo 68 krajín. V tomto ročníku pracovali deti od 4 do 16 rokov na tému „ Tradície a dedičstvo ľudí mojej krajiny“.

Štyria naši medailisti – Dominika Langerová /11 rokov/, Petra Marčišovská /8
rokov/, Sára Mrázová /9 rokov/a Martin Straka /8 rokov/ sa s pani učiteľkami Janou
Mikuláškovou a Gabrielou Vávrovou zúčastnili slávnostného odovzdávania cien
v Lidickej galérii 29. a 30. mája 2013.

Našej škole bola udelená aj medaila za kolekciu grafiky žiakom:

Adriána Čavojská, Lucia Hýlková, Natália Kamenistá, Veronika Kudláčová, Monika
Malíková, Zuzana Palkovičová, Karolína Pukančíková, Karolína Rajčáková, Michal
Sidorčuk, Sofia Tokošová, Petra Trubirohová a Klára Vaňková .

(Pre zväčšenie kliknite na zvolený obrázok.)

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie


(Pre zväčšenie kliknite na zvolený obrázok.)

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie


Veľký úspech holíčskej ZUŠky na súťaži
Senecká dúha 2013.

 V dňoch 31. mája a 1. júna tohto roku sa konala v Senci pri Bratislave  tradičná celoslovenská súťaž tanca a spevu – Senecká dúha. V tanečnej časti súťaže mala Základná umelecká škola v Holíči svoje zastúpenie tanečnou skupinou JUMP OF STREET, ktorú vedie p.uč. Barbora Barkóciová. Každoročne si odtiaľ priviezli dievčatá pár krásnych ocenení ale v tomto roku vyhrali skoro polovicu medailí!
Za choreografie Rozprávka od jazera, Malá morská víla, Mach a Šebestová a Mimovia si priviezli 1. miesta. Keď hračky ožijú bolo ocenené 2. miestom a choreografie Mrazík a Monsters  získali krásne 3. miesta. Na fotke sú najstaršie dievčatá z kategórie Open mládež zo spomínaného tanca Monsters. Dievčatám a pani učiteľke  úprimne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy i mesta.

Tí, ktorí by chceli spomínané tance vidieť, majú možnosť prísť na Hudobno-tanečnú show dňa 21. Júna o 19tej do holíčskeho amfiteátra.


THE SMILES BRONZOVÝ…

  Dňa 15. marca 2013 sa konal v Senici už 19. ročník súťaže hudobných skupín a spevákov populárnej hudby POP Senica 2013.
Hudobná skupina základnej umeleckej školy v Holíči – The Smiles sa aj po rôznych personálnych problémoch v posledných rokoch dokázala zomknúť a riešiť vzniklú situáciu najlepšie ako sa len dá: dobrou hudbou, zodpovedným prístupom a tvrdou prácou. Znie to možno ako klišé, ale je to skutočne tak.

V júni 2012 sa vrátila z ročného študijného pobytu v USA bubeníčka  Valika Nagyová a v novembri 2012 vymenil post keyboardu laureát niekoľkých ocenení  celoslovenskej keyboardovej súťaži v Považskej Bystrici – Pavel Drábek.

K samotnej súťaži si skupina The Smiles pripravila skladby Rolling in the Deep  od Adele a Little talks írskej skupiny Of Monsters and Men. Ani jeden so  siedmych  členov bandu nenechal  pri svojom súťažnom vystúpení  v sedadlách nikoho chladným, nakoniec ani porotu, ktorá kapelu ocenila tretím miestom. Keďže je táto súťaž celoslovenská, tretie miesto je naozaj veľmi dôstojné poďakovanie za ich prácu a výkon.

Na fotke zľava hore:
Pavel Drábek, Valika Nagyová, Viktor Rybecký, Dalibor Babala, Matej Kovárik
Zľava dolu:
Sabina Petrášová, Lucia Ivanová


Zopár fotiek zo záverečnej výstavy
výtvarneho odboru

V ľavom depozite zámku v Holíči. 1. jún – 26. jún 2012.

(Pre zväčšenie kliknite na zvolený obrázok.)

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie


Ďalšie úspechy žiakov ZUŠ v Holíči na súťažiach.

Dňa 26. mája sa konala na zimnom štadióne v Skalici celoslovenská tanečná súťaž o cenu primátora mesta. Vo veľmi veľkej konkurencii amatérskych a dokonca i profesionálnych tanečníkov sa nestratila choreografia p.uč. Barbory Barkóciovej s názvom Maková panenka. Obsadila s ňou a deťmi 1.ročníka pobočky v Brodskom 1. miesto v kategórii OPEN.
V dňoch 1.-2. júna sa konala celoslovenská súťaž moderného tanca a spevu v Senci-Senecká dúha.
V tanečných kategóriách získala ZUŠ v Holíči 3 nádherné ceny:

  1. miesto v kategórii scénický tanec – mládež s choreografiou Ľadová kráľovná.
  2. miesto v kategórii show dance –  deti s choreografiou Ice cream
  3. miesto v kategórii OPEN s choreografiou Maková panenka.

Všetky tance pripravila p.uč. Barbora Barkóciová.
V kategórii spev do 16. rokov získala  s piesňami Jaký to je Ewy Farnej a Pískovec Lucie Bílej 1. miesto Kamila Matúšová, z triedy p. uč. Ľuby Mihalovičovej.

Kamilu Matúšovú i všetky tance, ocenené na spomínaných súťažiach môžete vidieť na Hudobno-tanečnej show základnej umeleckej školy dňa 22. Júna o 19.00 hod. v holíčskom amfiteátri.

 

p.k.

Ľadová kráľovná

Maková panenka

Kamila Matúšová


Zopár fotiek z výstavy žiakov výtvarneho
odboru v Pizza e Ristorante na Nám. Mieru v Holíči.

Výstava trvala od 27. marca do 30. apríla 2012.


 

ZUŠ v Holíči a POP Senica 2012.

    V piatok 23. marca sa uskutočnil už 13. ročník súťaže spevu a hudobných skupín populárnej hudby v Senici – POP Senica 2012. Táto súťaž bola pôvodne regionálna ale v posledných rokoch sa tu stretávajú súťažiaci i z Bratislavy, Senca, Trnavy, Nového Mesta,  Nových Zámkov, Komárna, Novákov či dokonca   Prešova…
Žiaci základnej umeleckej školy v Holíči sa na tejto súťaži zúčastňujú  od jej počiatkov  a pravidelne sa umiestňujú i na popredných miestach či už v speváckej alebo skupinovej súťaži.
V speváckej časti súťaže sa tento krát zúčastnilo 5 žiakov v troch kategóriach.
V prvej získala nádherné 1. miesto Tamarka Bízeková s piesňou Mama, prečo od Darinky Rolincovej. V strednej kategórii do 15 rokov získal pekné 3. miesto Dominik Bolerác s pieňou skupiny Queen: Too much love will kill you. Patrícia Šebestová, Kamila Matúšová a Monika Jurkovičová tiež veľmi dôstojne reprezentovali holíčsku ZUŠku. Všetkých žiakov spevu pripravila p. učiteľka Ľuba Mihalovičová.

V skupinovej časti súťaže bojovala o umiestnenie dnes už dobre známa hudobná skupina The Smiles. Precíznou interpretáciou skladieb Don´t cry od Guns N´Roses a Show must go on skupiny Queen dokázali, že sú schopní zahrať i veľmi seriózne kusy legiend svetového rocku. V konkurencii ôsmych kapiel z celého Slovenska nakoniec obsadili pod vedením p. riaditeľa školy Petra Kovárika  3. miesto. P.K.

Dominik

Tamarka


Fotky z vianočnej výstavy výtvarného odboru.

klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie

Vianočný koncert 2011

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie


Mikulášsky večierok 2011

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie

Základná umelecká škola v Holíči získala na Beat fóre
v Gbeloch
5 ocenení s dvoma bonusmi.

 

            Dňa 11. novembra sa konal už 12. ročník súťaže spevákov a hudobných skupín populárnej hudby. Pre žiakov ZUŠ Holíč to bol ročník naozaj veľmi úspešný.
Monika Jurkovičová získala v kategórii spev do 16 rokov 3. miesto so skladbami You light up my life speváčky Lean Rimes a Vokurky od Lucky Bílej.
Dominik Bolerác získal cenu sympatie so skladbami Too uch love to kill you skupiny Queen a slovenskou klasikou Vráť trochu lásky Doda Dubáňa. Oboch žiakov pripravila p. uč. Ľuba Mihalovičová.
Hudobná skupina The Smiles získala v kategórii skupín do 21 rokov pekné 2. miesto so skladbami Don´t cry od Guns N´ Roses a I don´t feel like dancin´ formácie Scissor sisters.
Obe speváčky hudobnej skupiny The Smiles Lucia Ivanová i Sabina Petrášová získali dokonca cenu sympatie poroty v rámci ich vystúpenia. Lucia Ivanová je zo speváckej triedy p.uč. Mihalovičovej a hudobnú skupinu The Smiles vedie p. Peter Kovárik, riaditeľ školy.
Najväčším prekvapením a bonusom pre holíčsku ZUŠ  však bolo vystúpenie Sabky Petrášovej z hudobnej skupiny The Smiles, ktorá už navštevuje strednú školu v Trnave . V kategórii spevu do 16 rokov všetkých zhypnotizovala svojou dokonalou intonáciou, výrazom a kompletným umeleckým prejavom, čo napokon ocenila porota jediným prvým miestom a navyše i cenou poroty.

Myslím, že si všetci žiaci a ich učitelia zaslúžia vďaku za krásne umelecké výkony a reprezentáciu mesta Holíč.P.K.

Monika Jurkovičová

Nová tvár skupiny The Smiles:

Zľava: Viktor Rybecký – gitara , basová gitara  , Lucia Ivanová – spev, akordeón , Sabina Petrášová – spev , gitara , Klaudia Hrazdilová – klávesové nástroje , Dalibor Babala – gitara , basová gitara , Matej Kovárik – bicie nástroje

 


Akordeonisti ZUŠ v Rajeckých tepliciach

  Euromusette Goldentango festival v Rajeckých Tepliciach patrí medzi podujatia, ktorého sa každoročne zúčastňujú aj akordeonisti ZUŠ v Holíči. Táto celoslovenská súťaž s medzinárodnou účasťou má veľkú obľubu medzi žiakmi vďaka svojej zvláštne príjemnej atmosfére.Súťaží sa v sólovej aj komornej hre v rôznych vekových kategóriách s programom, ktorý pozostáva z povinných skladieb a skladieb podľa vlastného výberu. Dňa 9.6.2011 sa konal 10.ročník tejto súťažnej prehliadky a žiaci dosiahli nasledovné umiestnenia :
I.kategória David Halás strieborné pásmo ped.Elena Čavojská
Petronela Slobodová bronzové pásmo ped.Mária Janková
komorná hra Michal Čas, Martin Čas bronzové pásmo ped.Elena Čavojská

Každá účasť na súťažiach znamená získanie skúseností, rozšírenie obzoru, možnosť porovnať sa s ostatnými, overiť si vlastné možnosti a schopnosti. Aj napriek nemalým finančným prostriedkom, ktoré vynakladá škola aj rodičia na tieto účely, majú veľký význam a nenahraditeľné miesto v osobnostnom a muzikálnom rozvoji každého účastníka. Veríme, že i v ďalších ročníkoch budeme mať svoje zastúpenie a žiaci sa budú pripravovať za podpory svojich rodičov, pod odborným vedením svojich pedagógov svedomite i naďalej.
Držíme palce a k úspechom blahoželáme !


Výstava výtvarného odboru.

Ponúkame Vám pár fotografií z aktuálnej výstavy výtvarneho odboru
školy v ľavom depozite zámku. Výstava je otvorená pre verejnosť
každý pondelok až stredu medzi 14.00 – 17-00 hod do konca júna 2011.
V prípade ďalších otázok, volajte prosím tel. číslo 034 668 3620.

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie

Zopár fotiek z výstavy výžiakov výtvarneho
odboru v pizzerii Ristorante na Nam. Mieru v Holíči.

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie

   Ďalší úspech hudobnej skupiny The Smiles.

Dňa 25. marca  sa konal v Senici už 12. ročník súťaže spevu a hudobných skupín populárnej hudby, POP Senica 2011. Hudobná skupina Základnej umeleckej školy v Holíči, The Smiles sa na nej zúčastnila  už štvrtý krát, ale prvý krát v  kategórii od 15-19 rokov. Konkurencia siedmych hudobných skupín, väčšinou starších a skúsenejších hudobníkov, neavizovala popredné umiestnenie. Smajlíci to ovšem nakoniec úžasne zvládli. Získali krásne 2. miesto a navyše cenu poroty. V prvej pesničke, Daj ruku do mojej ruky od Zuzky Smatanovej mali na pódiu dokonca technické problémy ale v druhej skladbe, I don´t feel like dancing od Scissor Sisters to rozbalili na plno a presvedčili porotu, čo všetko neuveriteľné sa v nich skrýva. Hudobnú skupinu The Smiles  vedie riaditeľ školy Peter Kovárik a jej členovia sú zľava: Klaudia Hrazdilová, Valika Nagyová, Matej Kovárik, Sabka Petrášová, Viktor Rybecký a Lucka Ivanová.

           

                                               Peter Kovárik.

 

 


Pozrite si zopár prác žiakov výtvarného odboru z Vianočnej
výstavy, ktorá ešte stále prebieha v budove našej školy na Bernolákovej
ulici..

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie

Beatfórum Gbely

V dňoch 12. – 13. novembra 2010 sa konal 11. ročník súťažnej prehliadky
spevákov populárnej piesne, hudobných skupín a kolektívov scénického
a moderného tanca pod tradičným názvom BEATFÓRUM Gbely. Našu školu
v oblasti populárneho spevu reprezentovali 3 žiačky,  z toho sa dve aj uspeli.
Odborná porota vo vekovej  kategórii 13 –16 rokov pridelila dve 3. miesta
Monike Jurkovičovej a Kamile Matúšovej. Obidve sú žiačkami pani učiteľky Mihalovičovej.
Blahoželáme.


Kamila Matúšová


Monika Jurkovičová


Čarovná flauta 2010

Dňa 11. novembra sa žiačky dychového oddelenia našej školy
Monika Dávideková /zobcová flauta z triedy p. uč. Sládka / a Gabriela Vávrová  /saxofón
z tr. p. uč. Vlka /, zúčastnili súťaže „Čarovná flauta 2010“ v Nižnej na Orave. Úspechom sa
skončila len pre jednu a to Gabrielu Vávrovú, ktorá obsadila v III. kategórii drevených
dychových nástrojov, kde súťažili spolu klarinety, priečne flauty a saxofóny,

vynikajúce II. miesto
s tým že spomedzi saxofónov bola najlepšia. Blahoželáme Gabriele
k jej prvému súťažnému úspechu a veríme, že naň čoskoro nadviaže.


Monika Dávideková


Gabriela Vávrová

Gabriela Vávrová – pan učiteľ Vlk
diplom

Výstava žiakov výtvarného odboru v pizzerii Ristorante.

            Posledný marcový deň bola v pizzerii Ristorante na Námestí Mieru
v Holíči otvorená už tradičná výstava prác výtvarného odboru a keramiky žiakov našej školy.
Výstava sa uskutočnila v priebehu mesiacov Marec-Apríl. Prikladáme pár záberov zo samotnej výstavy.

Žiakov pripravili pani učiteľky Jana Mikulášková, Gabriela Vávrová, Žaneta Malárová
a keramické práce pripravila so žiakmi pani učiteľka Jana Kučerová

klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie klikni pre zväčšenie

Na súťaži POP Senica 2010 uspeli i sólisti
v odbore populárny spev našej školy.

 

  Kristián Kubina, žiak 2. ročníka 1. stupňa v odbore populárny spev získal
Cenu týždenníka Záhorák
v kategórii 1.A spomedzi najmenších spevákov.
Túto špeciálnu cenu získal na základe svojho temperamentného
vystúpenia, ktoré aj diváci ocenili najväčším potleskom. Kristián spieval pieseň skupiny Tublatanka – Dnes.

V kategórii 1.B (speváci do 15 rokov) získala pekné druhé miesto
Monika Jurkovičová, žiačka 2. ročníka 1. stupňa odboru populárny spev.
Zaspievala náročnú pieseň Lucie Bílé – Pískovec.

Oboch žiakov pripravila p. učiteľka Ľuba Mihalovičová.


Smajlíci na POP Senica 2010 znovu úspešní…

        V piatok 26. marca 2010 sa konal v Senici už 11. sviatok populárnej hudby mladých talentov , súťaž  POP Senica.
Hudobná skupina našej školy The Smiles si v kategórii hudobných skupín do 16 rokov pripravila pomalú pieseň speváčky Kristíny – Ešte váham a skvelú skladbu americkej pop – folkovej speváčky Ingrid Michaelson – Maybe.
Porota oproti minulým rokom  kládla však dôraz na vlastnú tvorbu a sólové inštrumentálne prejavy a preto si poradie na prvej priečke so Smilesom vymenila výborná senická hudobná skupina Čertovo rebro k čomu im úprimne gratulujeme. Na treťom mieste sa umiestnila hudobná skupina Kinder Bueno z Gbelov. Za predvedený výkon a konečné druhé miesto patrí však hudobnej skupine The Smiles  veľká poklona a zvlášť si zaslúži poďakovanie jej nová sólová speváčka Lucka Ivanová, ktorá zvládla svoju premiéru naozaj na výbornú…

                                                 Peter Kovárik, riaditeľ školy


  The Smiles prvý do tretice…

 

 Dňa 13. novembra sa konal ďalší ročník súťaže spevákov, hudobných skupín a tanca z oblasti pop music BEATFORUM v Gbeloch. Hudobná skupina Základnej umeleckej školy v Holíči The Smiles, pod vedením riaditeľa školy Petra Kovárika získala v kategórii mladších skupín prvé miesto. Porotu zaujali piesňami Pokoj v duši Janky Kirschner a rockovou klasikou od skupiny Queen – I want you break free. Hudobná skupina The Smiles vznikla pred dvomi rokmi a od svojho vzniku získala na troch súťažiach tri prvé miesta…
Členovia tejto úspešnej holíčskej hudobnej skupiny sú:

klávesy
bicie, vokál
gitara, spev
akordeón, spev
gitara
basová gitara
Klaudia Hrazdilová
Valéria Nagyová
Sabina Petrášová
Dominika Slobodová
Viktor Rybecký
Matej Kovárik
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie


Ďakujem im za obrovskú snahu, zodpovednosť a muzikalitu, ktorá reprezentuje mesto Holíč
v našom okolí najdôstojnejšie ako sa len dá…

 

       Peter Kovárik, riaditeľ ZUŠ Holíč


Slávik Slovenska 2009

Dňa 7. mája sa v koncertnej sále našej školy konalo okresné kolo súťaže
„Slávik Slovenska 2009“, na ktorom si tak ako v minulých dvoch rokoch
vyspievala prvé miesto v II. kategórii Petra Smolinská , žiačka našej školy z triedy p. uč. Palkovičovej.
Petra zároveň postúpila na krajské kolo, ktoré sa bude konať 20. mája v Trnave.
Držíme palce, aby po treťom mieste spred dvoch rokov a minuloročnom druhom mieste
získala v tomto roku vytúžený postup do celoslovenského finále.


Flautiáda – Šamorín

Dňa 8. mája 2009 sa naše žiačky Adriana Cintulová a Dominika Vávrová, zúčastnili prvého ročníka
medzinárodnej súťaže v hre na priečnu flautu „Flautiáda 2009“ v Šamoríne.
Adriana Cintulová sa po peknom výkone umiestnila v  bronzovom pásme.
Dominika Vávrová si odniesla diplom za účasť, ale iste to bola aj pre ňu cenná skúsenosť
zo súťaže medzinárodného formátu. Pekný zážitok mali dievčatá z výstavy profesionálnych
/a veľmi drahých/  fláut, na ktoré si mohli zahrať.


Výstava žiakov výtvarného odboru v pizzerii

 
Výtvarný odbor Základnej umeleckej školy v Holíči sa prezentuje výtvarnými dielkami
svojich žiakov v priestoroch Pizza e Ristorante v Holíči. V tomto roku je to už 5. ročník,
čo kolekcia 30 vybraných prác farebne i tematicky osviežuje priestor reštaurácie.
Detské kresby, maľby, grafiky, kombinácie rôznych techník a keramické výrobky
s prevažujúcou tematikou človeka / portrétu i celej figúry/ a zvierat nesú v sebe
jedinečnosť detskej tvorivosti a originality. Výstava trvá od 7. apríla do 5. mája 2009.
Srdečne Vás na ňu pozývajú deti a pani učiteľky zo ZUŠ.
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie

ZUŠ-ka na jar na víťaznej strune

   

Začiatkom jari sa naši žiaci zúčastnili niekoľkých súťaží, na ktorých dosiahli veľmi pekné výsledky.

Monika Votrubová – „Schneiderova Trnava“

Dňa 26.marca sa žiačka ZUŠ Holíč Monika Votrubová , ktorá študuje hru na klavír u p. uč. Denisy Meteličkovej, zúčastnila celoslovenskej súťaže „Schneiderova Trnava“. Monike sa náročná príprava a hodiny strávené za klavírom vyplatili, pretože sa v najstaršej kategórii do 20 rokov umiestnila v  striebornom pásme a len bod ju delil od pásma zlatého. Navyše porota ocenila Moniku za najlepšiu interpretáciu skladby Tibora Freša – Miniatúrna suita. Sme radi, že na našej škole študujú žiaci, ktorí dokážu zabojovať v celoslovenskom meradle.

POP Senica

    Naši žiaci sa veľmi úspešne predstavili taktiež 3. apríla na súťaži hudobných skupín a sólistov POP Senica.
V kategórii spevákov – sólistov od 13. – 16. rokov, sa v silnej konkurencii umiestnila na 2. mieste Dominika Slobodová , ktorá sa presadila s náročnou piesňou „ Tomorrow never Dies“ speváčky Sheryll Crow.

V kategórii tých najmenších spevákov získal zvláštne ocenenie Kristián Kubina . S pesničkou „Šípková Rúženka“ od J. Šelingera si vyspieval Cenu poroty . Ako úplný nováčik si získal publikum i porotu svojím milým a bezprostredným prejavom. Žiakov na súťaž pripravovala p. učiteľka Ľubica Mihalovičová.

V kategórii hudobných skupín do 16. rokov obhájila svoje prvenstvo z minulého roka naša mladá nádejná hud. skupina „The Smiles“ pod vedením p. riaditeľa Kovárika. Porotu zaujali hlavne kompaktnou hrou, vynikajúcim spevom a 3-hlasnými vokálmi, čo zvládli vo svojej kategórii ako jediní.

Pavol Drábek – absolútny víťaz

Vynikajúci úspech dosiahol začiatkom apríla tiež Pavol Drábek , žiak p. riaditeľa Kovárika, ktorý na 2. ročníku celoslovenskej keyboardovej súťaže v Považskej Bystrici, kde sa už v roku 2008 umiestnil v zlatom pásme, tentoraz skončil ako absolútny víťaz svojej kategórie.

Všetkým našim žiakom blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.